3 שאלות למומחים

העור יבש? יש להעניק לו לחות והזנה מדי יום

Img_העור יבש? יש להעניק לו לחות והזנה מדי יום

שכבת הקרנית של העור, בחלקה העליון הופכת ליבשה בעקבות איבוד של חזק מהנוזלים בה. התאים הקרניים ניתקים זה מזה בקלות רבה יותר והדבר מוביל לקילוף על פני השטח. ישנם מספר גורמים המשפיעים על היווצרות יובש בעור הפנים. איך אפשר לטפל ביובש? הנה עצה מדרמטולוג

מה מיוחד בעור הפנים?

הפנים עשירות בבלוטות חלב ובדרך כלל מוגנות יותר בזכות החלב.

עם זאת, העור המקיף אותו, כאשר אינו מכוסה על בבגדים, הוא רגיש לכל התקפות מבחוץ: קור, חום, רוח, שמש, זיהום, עשן סיגריות. הלעיתים אנו מעמיסים על העור מוצרי טיפוח וניקוי שמייבשים אותו (קרם אנטי אייג'ינג, קרם לטיפול בפצעונים) ואצל גברים גם גילוח מאוד מיבש את העור.

באופן ספציפי, איך מתבטא היובש בעור?

המטופלים עלולים לחוש תחושת אי נוחות

עור הפנים מרגיש הדוק עם תחושה לא נעימה של עקצוץ. אם היובש הזה לא מטופל, העור עלול להיות מודלק ולהתחיל קילופים (אקזמה יבשה). לעתים קרובות המטופלות אומרות לי שיש להן בעיות עם האיפור שלהן. קרם היום שבו הן משתמשות אינו מתאים ואינו מביא להן הקלה. גברים ממש חוששים מהגילוח של הבוקר.

מה אתה מציע למטופלים שלך?

דבר ראשון אני מסביר להם שעליהם להשתמש בניקוי עדין מאוד. 

אני חושב שתמיסת ניקוי ללא שטיפה היא פתרון מצוין. כמו כן, יש להגביר את הלחות וההזנה היומיומית. אני ממליץ להשתמש בקרם לחות עשיר ולאחר הסרת האיפור בקרם לילה עשיר בלחות שיחזקו את הלכידות של התאים בשכבת הקרנית. עבור גברים, אני מנסה לשכנע אותם להפסיק להשתמש באפטר-שייב ובמקום זאת להשתמש בקרם עשיר בלחות.

מאמרים מומלצים עבורך

לצפייה בכל המאמרים