האמת על תרופות "פלא" לאקנה

Article Read Duration 2 דקות קריאה

עשו זאת בעצמכם - תרופת "פלא" לאקנה.

 

"היפטרו מאקנה בן לילה באמצעות הטריק המוזר הזה!" לפני כמה שנים, נהגתי לשוטט באינטרנט בתקווה למצוא את הגביע הקדוש לאקנה, חומר קסום כלשהו שבכוחו להפטר מהאקנה שלי במהירות. המחשבה שתרופת הפלא הזו יכולה להסתתר בארונות המטבח שלי הפכה את הכל לעוד יותר מושך. ובכן, תרופות טבעיות ביתיות חייבות להיות טובות לעור שלכם...נכון? הניסויים המטורפים שלי במטבח היו כישלון אפי. רק כשהתמדתי בתוכנית טיפול מרופא העור שלי ובשגרת טיפוח הגיונית, העור שלי חזר שוב לנצנץ. אך מכיוון שזה תמיד כיף להסתכל לאחור ולצחוק, להלן חמשת הנסיונות ״הטובים״ ביותר שלי לתרופות ביתיות, בנוסף חוות דעת של רופא העור השותף שלנו ד"ר פיליפה ביליו על כל מרכיב "פלא".

אבקת סודה לשתייה

זול, זמין בקלות, ולא מפחיד מדי, זה נראה מקום טוב להתחיל בו. ערבבתי את הסודה לשתייה עם מים כדי ליצור סקראב בשיטת עשה זאת בעצמך. התוצאה? העור שלי נהפך לאדום כסלק ועיקצץ בטירוף.


חוות הדעת של רופא העור

אבקת סודה לשתייה היא חומצית ביותר ואינה מתאימה.

משחת שיניים

המשחה המרעננת הזו בטעם מנטה משאירה את השיניים שלי בוהקות, אך מה היא יכולה לעשות לעור שלי? לא הרבה כפי שמתברר. היא היתה חזקה מדי ומייבשת, הפנים שלי נהפכו אדומות ומתקלפות.


חוות הדעת של רופא העור

כמו אבקת סודה לשתייה, משחת שיניים היא חומצית והיא תשבש את האיזון הטבעי של העור. אני לא אמליץ למטופל למרוח משחת שיניים על הפנים, במיוחד כשיש כל כך הרבה פתרונות ממוקדים.

שמן קוקוס

ניסיתי את זה בחורף כשהעור שלי היה קצת יבש. זה נראה שוולוגרים משתגעים מהיכולת של השמן לספק לחות. מצאתי את שמן הקוקוס שומני מידי ומאוחר יותר קראתי שזה קומדוגני - במילים פשוטות - סותם נקבוביות ויוצר שחורים. בוודאי לא תרופה לאקנה.


חוות הדעת של רופא העור

שמן קוקוס הוא מרכך אפקטיבי לעור יבש, אך הוא אינו טיפול ממוקד לאקנה.

שמן עץ התה

פורומים אונליין מפארים את המחטא הטבעי הזה. אני אוהבת לתת שבחים היכן שמגיע, וזה אכן נראה ששמן עץ התה עזר להתפרצויות שלי, אך לצערי זה פשוט לא היה פתרון מקיף לשליטה באקנה לטווח ארוך.


חוות הדעת של רופא העור

לשמן עץ התה יש תכונות חיטוי מוכחות, לכן הוא לא הכי גרוע, אך לא תהיה לו כל השפעה על צינוריות הפילוסבוס הסתומות האחראיות לאקנה.

סודוקרם (SUDOCREM)

מצאתי את זה בפורום אקנה מקוון, אנשים התלהבו מהתכונות המרגיעות שלו. מרחתי שכבה דקה ממנו על הפצעים שלי והשארתי את זה ללילה. למחרת בבוקר, הם היו מעט פחות אדומים, אך שום דבר משנה חיים מעבר לכך.


חוות הדעת של רופא העור

סודוקרם הינו קרם יעיל למחסום העור, שימושי לחתכים ושריטות, אך אינו מטפל בגורמים לאקנה - נקבוביות סתומות שמזדהמות.

המסקנה שלי בנוגע
למה שנקרא תרופות "פלא" לאקנה 

כפי שאתם רואים, המסר שכדאי ללמוד הוא פשוט: תרופות עשה זאת בעצמך, טריקים מוזרים ותרופות "פלא" לעיתים קרובות מחריפים את המצב יותר מאשר עוזרים לו והם אינם מהווים תחליף לרופא העור. היגיון ישר וטיפולים ממוקדים המגובים בבחירות מושכלות לטיפול בעור - ינצחו כל דבר שתוכלו למצוא בארונות המטבח של ההורים!

אמת
או שקר

מזון שמן
שווה עור שמן.

שקר

מיתוס אקנה נפוץ הוא ששומן על הצלחת שלכם משמעו יותר שומן בנקבוביות שלכם, אך אין באמת קשר ישיר בין השניים. עם זאת, תזונה עשירה בשומן רווי עלולה להניע מיקרו דלקות בכל איברי הגוף, כולל העור. בקצרה, בייקון וצ'יפס לא ייגרמו לאקנה, אך מתינות היא המדיניות הטובה ביותר לבריאות כללית.
למדו עוד

שוקולד הוא רע
לעור עם נטיה לאקנה.

שקר

אין הוכחה מוצקה שלשוקולד יש איזושהי השפעה על אקנה. קיימים סוגי עור מסויימים הנוטים להתפרצויות אקנה מוגברות, ללא קשר לשוקולד. אבל! לא אומר שצריך לאכול חפיסה בביס אחד :) למעשה, שוקולד מריר מלא בנוגדי חמצון הטובים לעור!
למדו עוד

פיצוץ פצעונים
לא יעזור לכם.

אמת

גם אם זה נראה כמו תיקון מהיר, פיצוץ פצעונים למעשה יחריף את המצב בעור עם נטיה לאקנה מכיוון שפעולה כזו עלולה לפגוע בזקיק השערה הנגוע ולהגביר את הדלקת. אתם יכולים אף ליצור דלקת חדשה באמצעות הציפורניים שלכם.לכן פיצוץ פצעונים הוא הרגל מזיק וכדאי להמנע ממנו!
למדו עוד

סוכר יכול
להחמיר אקנה.

אמת

מחקרים אחרונים הראו שמזונות בעלי אינדקס גליקמי גבוה - אלו שגורמים לעלייה ברמת הסוכר בדם - עלולים להחמיר את האקנה. יותר קל לומר מאשר לעשות, אך כדי לשמור על עורכם שמח, שמרו מרחק מממתקים, משקאות ממותקים, וחטיפים עשויים מקמח לבן, במקום זאת, הקפידו על מזון עתיר בסיבים, כמו דגנים מלאים וקטניות.
למדו עוד

הבטיחות שלנו
התחייבויות

תקני בטיחות מעבר לתקנות הקוסמטיקה הבינלאומיות.

laroche posay safety commitment product allergy tested model close up

100% מהמוצרים
עברו בדיקה לאלרגיה

ראה עוד
תנאי מוקדם אחד = אפס תגובות אלרגיות
אם אנחנו מזהים מקרה אחד, אנחנו חוזרים למעבדות ומנסחים מחדש את הפורמולות
laroche posay safety commitment essential active dose product head

רק המרכיבים הדרושים
במינון הפעיל הנכון

ראה עוד
המוצרים שלנו פותחו בשיתוף פעולה עם רופא עור וטוקסיקולוג, והינם מכילים את המרכיבים הדרושים בלבד, במינון הפעיל הנכון.
laroche posay safety commitment sensitive skin model baby

נבדק
על עור רגיש מאוד
 

ראה עוד
המוצרים שלנו מתאימים גם לעור הרגיש ביותר: תגובתי, אלרגי, בעל נטיה לפצעים, אטופי, פגום או מוחלש על ידי טיפולים לסרטן.
laroche posay safety commitment formula protection product head

הגנה על הפורמולה
לאורך זמן

ראה עוד
אנחנו בוחרים את האריזה המגנה ביותר הקשורה לחומרים המשמרים הדרושים בלבד, כדי להבטיח סבילות ויעילות ללא פגע לאורך זמן.

למדו עוד
על מה זה אקנה

ראו את כל המאמרים
על עור עם נטיה לאקנה.