לוגו העמותה הישראלית לסרטון העור. תמיכה והנגשת מידע לחולי מלנומה וסרטני עור אחרים

מלנומה הנו אחד משלושת סרטני העור השכיחים ביותר, ונחשב לקטלני שביניהם. מדי שנה מאובחנים בישראל למעלה מ-1,500 חולים חדשים במלנומה ממאירה וממוקדת, ומאותו רגע חייהם משתנים, פעמים רבות באופן קיצוני.

על מנת להעלות את המודעות לחשיבות ההגנה מפני השמש וחשיבותה של בדיקה תקופתית אצל רופא העור, מותג הדרמו-קוסמטיקה המומלץ ביותר בעולם על ידי רופאי עור, לה רוש פוזה, חבר בשיתוף פעולה חברתי ראשון מסוגו עם העמותה הישראלית לסרטן העור, הארגון המוביל והמומחה בישראל בנושא.

כיצד אנו פועלים?

במסגרת שיתוף הפעולה מתקיימים ימי בדיקה מרוכזים במקומות עבודה נבחרים וחופים ברחבי הארץ, מופקים סרטוני הסברה מיוחדים שמופצים ברשתות החברתיות ומונגש תוכן מעשיר לחולים ולמחלימים כדי לשפר את אורח החיים שלהם תוך כדי ולאחר המחלה.

גילוי מוקדם עשוי להציל חיים
למדו כיצד לבדוק את השומות עם שיטת ABCDE

לבדיקה עצמית יש תפקיד חשוב בגילוי מלנומה בשלב מוקדם ויש לשים לב לשינויים בנגעי עור. בדיקה בשיטת ABCDE היא פשוטה, יעילה ופותחה על ידי דרמטולוגים כדי לסייע לכם בבדיקת העור בבית. במקרה ואתם מזהים שומה חשודה, עליכם לפנות אל רופא מומחה שיבצע בדיקה מקצועית.

/-/media/project/loreal/brand-sites/lrp/emea/il/simple-page/landing-page/skin-check-2023/skin-check-steps-a.jpg

A - Asymmetry
אסימטריה

נקודות חן עם שני צדדים שווים הן נקודות חן "סימטריות". נקודות חן ושומות אסימטריות, כמו זו שמצד שמאל בתמונה, הן ממאירות ועלולות להוות סימן לסרטן העור.
/-/media/project/loreal/brand-sites/lrp/emea/il/simple-page/landing-page/skin-check-2023/skin-check-steps-b.jpg

B - Border
גבול

לנקודות חן ושומות שפירות יש גבולות חלקים ואחידים, בניגוד למלנומות. הגבולות של המלנומה המוקדמת נוטים להיות לא אחידים. הקצוות שלה עשויים להיות משוננים או לא ברורים.
/-/media/project/loreal/brand-sites/lrp/emea/il/simple-page/landing-page/skin-check-2023/skin-check-steps-c.jpg

C - Color
צבע

רוב נקודות החן השפירות הן בעלות צבע אחד – בדרך כלל גוון אחיד של חום. נקודות חן במגוון צבעים הן סימן אזהרה נוסף. מספר גוונים נוספים של חום, חום כהה ושחור עשויים להופיע. מלנומה עשויה לשנות את צבעה לאדום, לבן או כחול.
/-/media/project/loreal/brand-sites/lrp/emea/il/simple-page/landing-page/skin-check-2023/skin-check-steps-d.jpg

D - Diameter
גודל

נקודות חן שפירות הן בעלות קוטר קטן יותר מאשר נקודות חן ממאירות. בדרך כלל, הקוטר של מלנומות גדול יותר מקוטר של מחק של עיפרון (6 מ"מ), אבל הן עשויות להיות קטנות יותר כשמבחינים בהן לראשונה.
/-/media/project/loreal/brand-sites/lrp/emea/il/simple-page/landing-page/skin-check-2023/skin-check-steps-e.jpg

E - Evolution
שינוי

נקודות חן שפירות ורגילות נראות זהות לאורך זמן. כשנקודת חן מתחילה לשנות את צורתה בכל דרך שהיא, זה הזמן לגלות ערנות. כשנקודת חן משנה את צורתה, התייעצו עם רופא או רופאה בהקדם האפשרי. כל שינוי – בגודל, בצורה, בצבע, בגובה או בכל אופן אחר, או תסמינים חדשים כמו דימום, גירוד או קילוף – מצביע על סכנה.

העלאת המודעות בקרב הציבור

אחת מהפעולות החשובות של העמותה הישראלית לסרטן העור היא העלאת מודעות, ושיתוף הפעולה עם לה רוש-פוזה עוסק בדיוק בהעלאת המודעות הזו.

רוב הציבור אינו מודע שכל חשיפה לשמש עלולה להיות מסוכנת עבורו. ממשחק בגן משחקים לא מקורה, עבודה באוויר הפתוח, שחייה בבריכות לא מקורות וכמובן חוף הים.

צפו בסרטון: מה חושבים ילדים על קרם הגנה

---

לה רוש-פוזה שותפים לימי בדיקות העור שאנו מקדמים בחברות וארגונים ויחד אנחנו עורכים גם ימי בדיקות עור פתוחים וחינמיים לקהל הרחב בחופי הים ברחבי הארץ. בחרנו לפגוש את הקהל בחופים השונים, על מנת להדגיש את הסכנה בחשיפה לשמש. להסביר את חשיבות שיש להגנה טובה על העור בזמן החשיפה, וכן הקפדה על בילוי בשעות עם פחות קרינה. על מנת לשמור על בריאותו בהווה ובעתיד, הכרחי לשמור על גופנו בכל שלב בו אנו נחשפים לשמש, והמודעות חייבת להיות כבר מגיל צעיר ע"מ למנוע את המחלה בגילאים המבוגרים יותר

ענבל כהן תובל מנכ"לית העמותה לסרטן העור

אז איך מתגוננים מהשמש?

כובע רחב ומשקפי שמש
להגנת הפנים והעורף

קראו עוד

כדאי לחבוש כובע עם שוליים רחבים כדי להגן על הפנים והצוואר מפני השמש. בחרו במשקפי שמש בעלי הגנת UV.

כיסוי הגוף
בלבוש מלא

קראו עוד

בדים ארוגים בצפיפות גבוהה מהווים את המגן היעיל ביותר מפני השמש. ככל שהמארג רופף יותר, כך קרני UV עלולות לחדור יותר.

תכשירים מסוג UVA/UVB
מקדם הגנה SPF30+‎

קראו עוד

מרחו קרם הגנה לפני שאתם יוצאים החוצה. חיוני למרוח שוב קרם אם אתם שוחים או מזיעים הרבה.

להימנע מחשיפה
בין השעות 10:00 - 16:00

קראו עוד

השמש מזיקה יותר בין השעות 10 בבוקר ל-4 אחר הצהריים, כך שחובבי שמש חכמים יחפשו אזורים מוצלים באמצע היום.

מוצרי סדרת אנתליוס
מומלצים על ידי העמותה הישראלית לסרטן העור

אנתליוס הינה סדרה פורצת דרך בשוק המוצרים להגנה מפני השמש. יכולת ההגנה הגבוהה במיוחד של אנתליוס מבוססת על יותר מ-30 שנות מחקר קליני מתקדם בנושא הגנה מפני השמש ועור רגיש לשמש.