מוצרים להגנה מהשמש ומניעת סרטן העור:
כל מה שאתם צריכים לדעת

Article Read Duration 10 דקות קריאה

חשיפה לשמש הינה הגורם העיקרי לסרטן העור, אך ניתן למנוע אותה. הפכו את פעולת ההגנה מהשמש לחלק משגרת היומיום שלכם עם מוצרים להגנה הגבוהה ביותר מפני השמש עם ספקטרום רחב UVA-UVB. סרטן העור מתחלק ל -3 קטגוריות עיקריות: אקטיני קרטוזיס, קרצינומה של תאי בסיס (BCC) ומלנומה. שימוש קבוע במוצרים להגנה מפני השמש למשך כל החיים מפחיתים את הסיכון שלכם לחלות בשלושת הסוגים. אם יש לעור שלכם נטייה לייצר שומות רבות, אתם נמצאים בסיכון גבוה יותר למחלת סרטן העור, שכן 35% מהמלנומות נובעות משומות קיימות. בכדי לבדוק אם השומות שלכם מעלות חשד, השתמשו בשיטת ABCDE:


A: Asymmetry - א-סימטריה. האם השומה שלכם א-סימטרית?
B: Border - שוליים. האם יש לשומה שוליים לא סדירים?
C: Colour - צבע. האם לשומה שלכם יש צבעים שונים?
D: Diameter - קוטר. האם השומה שלכם גדולה מקוטר 6 מ"מ?
E: Evolution - התפתחות. האם השומה שלכם משתנה?


אם עניתם “כן” על אחת מהשאלות הנ"ל, עליכם לפנות לרופא עור לבדיקת שומות מקצועית. 90% ממקרי סרטן העור ניתנים לריפוי אם הם מתגלים מוקדם מספיק, וזו הסיבה שהבדיקה חשובה כל כך. בדקו את השומות שלכם היום עם והצילו את עורכם.


הזמן הקריטי למניעת סרטן העור הינו גיל 0-20, ולכן חשוב במיוחד להגן על העור בילדות ובגיל ההתבגרות. כדאי ללמד את הילדים התנהגויות חכמות בשמש שישתלמו להם במשך שארית חייהם:

• חפשו צל בין השעות 11 בבוקר ל 3 אחר הצהריים.
• הגנו על העור באמצעות כובעים, משקפי שמש וביגוד מגן.
• יש למרוח בנדיבות מקדם הגנה מפני השמש בעל הגנה גבוהה מאוד UVA-UVB כל שעתיים (לחדש את המריחה במהלך היום!)

הטענות שמוצרים להגנה מהשמש גורמים לסרטן חסרי כל בסיס וראיות. ישנן עדויות עצומות לכך שמקדם הגנה מפני השמש אינו רק בטוח, אלא גם מקטין את הסיכון לסרטן העור כגון מלנומה.

קרני UV: הגורם העיקרי לסרטן העור

מוצרים להגנה מהשמש יכולים למנוע סרטן עור

כיום, הסיכון לפתח סרטן עור הוא 1/1001. חופשות ארוכות יותר, חיפוש אחר יעדים שטופי שמש, פעילויות בחוץ ושיזוף מלאכותי, כל אלו מסבירים את הגידול באבחונים של סרטן העור בשנים האחרונות. חשיפה לשמש היא הגורם החשוב ביותר לסרטן העור. נתון מדהים: אפילו 5 שלפוחיות שנוצרו מכוויות שמש לפני גיל 20 יכולות להגדיל את הסיכון למנלומה ב 80%. למרבה המזל, עם ההגנה הנכונה, ניתן להימנע מכוויות שמש. מסיבה זו, חשוב להשתמש במקדם הגנה מהשמש UVA-UVB רחב ספקטרום על בסיס יומיומי למניעת סרטן העור.

מה זה בדיוק
סרטן עור?

סרטן העור מתחלק ל -3 קטגוריות עיקריות:

  • הנגעים השכיחים הללו אינם סרטן העור. הם כתמים מכוסי קשקשים, מחוספסים למגע ונוטים להופיע על פני העור. הם מופיעים בעקבות חשיפה ממושכת וחוזרת לשמש. הם מצביעים על כך שהעור איבד את יכולתו הטבעית להגן על עצמו מפני השמש וקרני ה- UV שלה. חלקם יכולים להוביל להתפתחות של סרטן העור. ניתן למנוע אקטיני קרטוזיס באמצעות שימוש במקדמי הגנה מהשמש במשך כל החיים.
  • קרצינומה של תאי בסיס (BCC): מייצגת כ- 90% ממקרי סרטן העור ונגרמת בעיקר מחשיפה תכופה וחוזרת לשמש במהלך הבגרות. אבחון מוקדם פירושו שניתן יהיה לטפל בקרצינומות של תאי בסיס (BCC) כיוון שהן גדלות באיטיות. מאחר שקרצינומות של תאי בסיס (BCC) בדרך כלל ממוקמות על הפנים, גילוי מאוחר עלול להוביל לצלקות מכוערות. לכן, חשוב שתפנו לרופא עור אם יש לכם גושים, גבשושיות או כיבים חדשים על העור שלכם. בכדי למנוע צורה זו של סרטן העור, השתמשו ביומיום במקדם הגנה מפני השמש, בעל הגנה גבוהה, רחב ספקטרום UVA-UVB, במיוחד באזורים חשופים כמו הפנים.
  • מלנומה: הינה צורה ממאירה של סרטן העור. זהו סוג סרטן העור המסוכן ביותר מכיוון שהוא עלול לסכן את חיי המטופל. הוא מופיע כתוצאה מהתפרצויות אינטנסיביות קצרות של חשיפה לשמש כגון אלה הגורמות לכוויות שמש. הוא נראה בצורה של כתמים חומים או שחורים על עור בריא. וב 35% מהמקרים, הוא קשור לשומה קיימת. אם הוא מאובחן בשלב ההתפתחות הראשון שלו, הוא ניתן לריפוי לחלוטין בעזרת טיפול רפואי. אם אתם מגלים נגע חשוד, חשוב ביותר ואף הכרחי להתייעץ עם רופא עור.

הקליקו כאן כדי ללמוד על שיטת ABCDE לגילוי סרטן העור.

מה קובע
את הסיכון לסרטן העור?

אם אתם נכנסים לאחת מהקטגוריות הללו השתמשו במקדם הגנה מהשמש, עם הגנה גבוה

מספר גורמים משפיעים על הסיכון שלכם לחלות בסרטן העור. אם אחד מהגורמים הבאים חלים עליכם, עליכם להקפיד במיוחד עם שימוש במקדם הגנה מפני השמש למניעת סרטן העור:

  1. יש לכם עור בהיר (פוטוטייפ I או II בסולם פיצפטריק*), אשר משתזף מעט מאוד ולרוב נשרף.
  2. יש לכם נמשים או שומות השונים במראה (גודל, צורה, צבע).
  3. היו לכם כוויות חמורות מהשמש בילדות או הייתם חשופים לעיתים קרובות לשמש חזקה בילדות או בגיל ההתבגרות.
  4. יש לכם היסטוריה של סרטן העור במשפחה.

הקליקו כאן לסקירה כללית של סולם פיצפטריק.

שומות והשמש:
שילוב רע

הגנו על השומות שלכם עם מקדמי הגנה מפני השמש

בין הילדות לגיל ההתבגרות, חשיפה לשמש משפיעה על מספר השומות שעלולות להופיע על העור, כמו גם על גודלן. ככל שיש לאדם יותר שומות, כך גדל הסיכון שלו לפתח סרטן עור, שכן 35% ממקרי סרטן העור מתפתחים משומה קיימת2. לכן, חיוני להגן על ילדים ובני נוער ביעילות מפני השמש כדי למזער את הופעתם של שומות חדשות. בנוסף, חשיפת יתר של שומות קיימות לשמש משפיעה על התפתחות נגעים העלולים להתגלות כסרטניים.

המסר שכדאי לקחת? שימוש במקדם הגנה מפני השמש מונע סרטן עור: יש למרוח אותו בנדיבות כל שעתיים, במיוחד בילדות ובגיל ההתבגרות, אך גם לאורך כל החיים הבוגרים. אם יש לכם הרבה שומות על העור, עליכם להקפיד יתר על המידה במריחת מקדם הגנה למניעת סרטן העור.

האם השומה שלי
סרטנית?

כיצד לבדוק את השומות שלכם, בשיטת ABCDE

רופאי עור יצרו את שיטת ABCDE לבדיקת שומות, על מנת שנוכל לזהות שומות שעלולות להיות סרטניות. אם כל אחד מהבאים חל על השומות שלכם, עליכם לפנות לרופא עור בהקדם האפשרי לבדיקה מקצועית.

A: Asymmetry - א-סימטריה. האם השומה שלכם א-סימטרית?
B: Border - שוליים. האם יש לשומה שוליים לא סדירים?
C: Colour - צבע. האם לשומה שלכם יש צבעים שונים?
D: Diameter - קוטר. האם השומה שלכם גדולה מקוטר 6 מ"מ?
E: Evolution - התפתחות. האם השומה שלכם משתנה?

סרטן העור:
זיהוי מוקדם כערך עליון

90% ממקרי סרטן העור ניתנים לריפוי, אם מתגלים מוקדם. לכן הבדיקה כה חשובה. אם אתם מבחינים בשומה חדשה, או בשומה המשתנה במראה, או אם מעולם לא עברתם בדיקת גופנית מלאה לשומות, אנו ממליצים בחום לפנות לרופא עור. זכרו, ככל שסרטן העור מאובחן מוקדם יותר, כך גדלים הסיכויים להצלחת הטיפול. בין הביקורים אצל רופא עור, השתמשו [בדף הנחיתה - הצילו את עורכם] כדי להקפיד ולשמור על העור שלכם ושל האהובים עליכם. וכמובן, הפכו את השימוש במקדם הגנה מפני השמש לשגרה יומית בלתי מתפשרת בכדי להגן על עצמכם ולמנוע סרטן עור.

מקדם הגנה מפני השמש בילדות
מונע מלנומה בהמשך החיים

רופאי עור מסכימים כי חלון הזמן הקריטי למניעת סרטן העור הוא בגיל 0-20. 86% מהמלנומות מיוחסות לחשיפת יתר לקרני UVA ו- UVB ו -80% מנזקי העור הנגרמים על ידי השמש מתרחשים לפני גיל 18. לכן התנהגות בטוחה בשמש בילדות ובגיל ההתבגרות חיונית לשמירה על בריאות העתיד, אפילו עשרות שנים קדימה. מסיבה זו, חשוב לחנך ילדים להתנהגות חכמה בשמש מגיל צעיר ביותר, כדי להפוך אותם לעצמאיים בהגנה על עורם. הבסיס:

  • חפשו צל בין 11 בבוקר ל 3 אחר הצהריים כשהשמש חזקה ביותר.
  • לבשו ביגוד מגן כגון כובע, משקפי שמש, חולצות עם שרוולים ארוכים, וכד'.
  • יש למרוח בנדיבות מקדם הגנה גבוה מאוד מפני השמש נגד חשיפה לקרינה רחבה - UVA-UVB כל שעתיים, או מיד לאחר שחייה, שימוש במגבת או הזעה.

למידע מעמיק יותר על כיצד להגן על ידלים מהשמש, הקליקו כאן.

מודאגים מהשמועות ששמעתם על בטיחות מקדם ההגנה מהשמש? הקליקו כאן.

באיזה מקדם הגנה מהשמש עליי להשתמש
כדי למנוע סרטן עור?

בלה רוש-פוזה, אנחנו מחוייבים לעזור לכם לעשות כל מה שאפשר כדי להגן ולמנוע סרטן עור. זה כולל לספק לכם את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר להגנה מפני השמש הקיימת בשוק: אנתליוס.

סדרת אנתליוס מוצרי הגנה מנזקי קרינת מהשמש, למלחמה בסרטן העור

סדרת אנתליוס מסנני קרינה מפני השמש SPF גבוהים (SPF50+), רחבי טווח, המומלצים על ידי 25,000 רופאי עור ברחבי העולם, כוללים את הפטנט - טכנולוגיית ה- XL Protect, שהינה תוצאה של מחקר קפדני ותיעוד קליני מקיף.

מוצרי סדרת אנתליוס בעלי הגנה אופטימלית מפני קרני UVA ו UVB וקיימים במגוון טקסטורות כדי שיתאימו למצבים שונים. המוצרים מיועדים להרגיע ולהגן אפילו על סוגי העור הרגישים ביותר, והם זמינים בקרם עם גוון הנספג במהירות, בנוזל קליל במיוחד, בקרם ג'ל לעור שמן, בתחליב לחות ובפורמולה עדינה המיועדת גם במיוחד לילדים. הפכו את מקדם ההגנה מפני השמש לחלק משגרת היום שלכם ובדקו את השומות שלכם באופן קבוע כדי למקסם את הסיכויים שלכם להיות נקיים מסרטן.

האם מקדם הגנה מהשמש
גורם לסרטן עור?

האם מקדם הגנה מהשמש בטוח?

בטיחות קרם ההגנה מהשמש הוא כיום נושא לוויכוחים רבים ברשת. הטענות האחרונות אף העלו כי מקדם הגנה מהשמש עלול לגרום לסרטן. אך אם נסתכל על הראיות המדעיות הקיימות, טענות כאלה לחלוטין אינן מבוססות.

עובדה: אף מידע שפורסם עד כה לא מראה השפעות בריאותיות שליליות על בני אדם עקב שימוש קבוע במקדם הגנה מהשמש 4. בטיחות מקדמי ההגנה מהשמש נחקרה במעבדות ובנבדקים חיים במשך הרבה מאוד שנים. תוצאות המחקרים הללו מראים ראיות משכנעות לכך ש מקדמי הגנה מהשמש הם בטוחים ויעילים כאחד.

האם מקדם הגנה מהשמש גורם לסרטן עור?

מספר מחקרים מדעיים הפריכו טענות כי מקדם הגנה מהשמש עלול לגרום למלנומה. הערכות מקיפות של אלפי אנשים הראו באופן קטגורי כי שימוש במקדם הגנה מהשמש אינו מעלה את הסיכוי של אדם לחלות במלנומה.5,6

עובדה: השמש גורמת לסרטן עור. אנו יודעים בוודאות כי שמש - או קרינת UV - גורמת לסרטן העור ומקדם הגנה מהשמש מגן מפני מלנומה. במקרה של מלנומה, 86% מהמקרים קשורים לחשיפת יתר לשמש. כתב העת לאונקולוגיה קלינית פרסם מחקר קליני משנת 2011 על למעלה מ -1,600 אנשים שהוכיחו כי שימוש קבוע במקדם הגנה מהשמש הקטין את שכיחות המלנומה ב-50-73%.

עובדה:

הגנה יומיומית על העורכם מפני השמש ובדיקת שומות באופן קבוע יעזרו למזער את הסיכון לסרטן העור.

בדקו את [הצילו את העור שלכם] שיסייע לכם לשמור על עצמכם. האתר מכיל הרבה כלים ברורים, אינפורמטיביים ואינטראקטיביים המראים לכם כיצד לבדוק את העור שלכם ושל המשפחה שלכם ולזהות כל נגעים חשודים מוקדם ככל האפשר.

 

1American Association for Cancer Research Press Release, May 29, 2014 http://www.aacr.org/Newsroom/Pages/News-Release-Detail.aspx?ItemID=553#.WKyFqxLhAvo

2The Syndicat National des Dermatologues-Vénérologues (National Union of Dermatologists-Venereologists).

3Parkin DM, Mesher D, Sasieni P. Cancers attributable to solar (ultraviolet) radiation exposure in the UK in 2010. Br J Cancer 2011; 105:S66-S69.

4Burnett, ME & Wang, SQ. Current sunscreen controversies: A critical review. Photodermatology, Photoimmunology & Photomedicine. 2010. 27, 58–67.

5Huncharek M, Kupelnick B. Use of topical sunscreens and the risk of malignant melanoma: a meta-analysis of 9067 patients from 11 case-control studies. Am J Public Health 2002; 92:1173-1177.

6Dennis LK, Beane Freeman LE, VanBeek MJ. Sunscreen use and the risk for melanoma: a quantitative review. Ann Intern Med 2003; 139:966-978.

אמת
או שקר

בגדים כהים
מתאימים יותר לשמש.

אמת

אכן, צבעים כהים ועזים כגון שחור, כחול נייבי, אדום או ירוק אזמרגד, מספקים הגנה רבה יותר מפני UV מאשר לבן ופסטל. אז הקפידו לארוז גם פריטי לבוש בצבעים כהים כשאתם אורזים לחופשה הבאה שלכם!
למדו עוד

השמש טובה
לילדים שלכם.

שקר

עור ילדים פגיע במיוחד להשפעות המזיקות של השמש. לכן רופאי ילדים ורופאי עור מסכימים שלתינוקות ופעוטות מתחת לגיל 3 לא תהיה חשיפה ישירה כלשהי לשמש. לאחר גיל זה, הקפידו להשתמש במקדם הגנה מהשמש רחב טווח UVA-UVB בעל הגנה גבוהה כמו אנתליוס.
למדו עוד

השמש יכולה
לגרום לעורכם להזדקן בטרם עת.

אמת

קרני UVA משבשות את אבני הבניין הפנימיות של העור כגון סיבי קולגן ואלסטין. לאורך זמן, חשיפה לשמש גורמת לאובדן נפח וגמישות וכן לקמטים. קרני UVB מעוררות גם ייצור פיגמנטים לא סדירים המובילים לכתמים כהים ולגוון עור צהוב. בעולם, שינויים אלו בעור ידועים בשם פוטו-אייג'ינג.
למדו עוד

אין צורך בשימוש

הגנה מפני השמש גם כשמעונן

שקר

גם ביום אפור וגשום העור נחשף לקרני UV, שיגרמו בהדרגה להופעת כתמים של פוטו-אייג'ינג. כדי להגן על העור שלכם באופן מלא, השתמשו בכל יום במקדם הגנה מפני השמש, לא רק כשמזג האוויר חם ושטוף שמש.
למדו עוד

ככל
שסרטן העור מתגלה מוקדם יותר, כך קל יותר לטפל בו.

אמת

90% מסרטן העור ניתנים לריפוי, אם מתגלים מוקדם. לכן הבדיקה בין הביקורים אצל רופא עור כה חשובה, השתמשו ב- [דף הנחיתה - הצילו את העור שלכם] כדי לשמור על השומות שלכם ושל האהובים עליכם. וכמובן, הפכו את השימוש במקדם הגנה מפני השמש לשגרה יומית בלתי מתפשרת בכדי להגן על עצמכם ולמנוע סרטן עור.
למדו עוד

ילדים הם יותר
פגיעים לשמש.

אמת

בטיחות השמש היא בעלת חשיבות עליונה לילדים, במיוחד כשידוע ש- 50% עד 80% מהנזק הקשור ל- UV מתרחש לפני גיל 20, וכי 1 מתוך 55 אנשים שנולדו בשנת 2008 יפתח יום אחד מלנומה. אך ניתן להפחית באופן דרסטי את הסיכון הזה עם ההגנה המתאימה
למדו עוד

יש לנו גם
סדרה עבור זה

אנתליוס הינה שחקנית פורצת דרך בשוק המוצרים להגנה מפני השמש. יכולת ההגנה הגבוהה במיוחד של אנתליוס מבוססת על יותר מ-30 שנות מחקר קליני מתקדם בנושא הגנה מפני השמש ועור רגיש לשמש.

הבטיחות שלנו
התחייבויות

תקני בטיחות מעבר לתקנות הקוסמטיקה הבינלאומיות.

laroche posay safety commitment product allergy tested model close up

100% מהמוצרים
עברו בדיקה לאלרגיה

ראה עוד
תנאי מוקדם אחד = אפס תגובות אלרגיות
אם אנחנו מזהים מקרה אחד, אנחנו חוזרים למעבדות ומנסחים מחדש את הפורמולות
laroche posay safety commitment essential active dose product head

רק המרכיבים הדרושים
במינון הפעיל הנכון

ראה עוד
המוצרים שלנו שפותחו בשיתוף פעולה עם רופא עור וטוקסיקולוג, מכילים רק את המרכיבים הדרושים, במינון הפעיל הנכון.
laroche posay safety commitment sensitive skin model baby

נבדק
על עור רגיש מאוד
 

ראה עוד
סבילות למוצרים שלנו מאושרת על ידי העור הרגיש ביותר: תגובתי, אלרגי, בעל נטיה לפצעים, אטופי, פגום או מוחלש על ידי טיפולים לסרטן.
laroche posay safety commitment formula protection product head

הגנה על הפורמולה
לאורך זמן

ראה עוד
אנחנו בוחרים את האריזה המגנה ביותר, הקשורה לחומרים המשמרים הדרושים בלבד, כדי להבטיח סבילות ויעילות ללא פגע לאורך זמן.

למדו עוד על
מהי הגנה מפני השמש

placeholder כללי הזהב
להגנה מפני השמש
קראו עוד

ראו את כל המאמרים
על הגנה השמש

placeholder כללי הזהב
להגנה מפני השמש
קראו עוד