כללי הזהב
להגנה מפני השמש

duration time 7 דקות קריאה

החום והאור של השמש המוזהבת שלנו הם מקור כל החיים. אך למרבה הצער קרני האולטרה סגול (UV) של השמש עלולות להזיק לנו. קרני UVB אחראיות לכוויות מהשמש, בעוד ש - UVA גורמות להזדקנות העור, וחמור מזה שתיהן עלולות להוביל לסרטן העור. רופאים מסכימים שכולם זקוקים להגנה מפני השמש. סגלו ארבעה הרגלים בטוחים בשמש על מנת למזער את הסיכון:

• חפשו צל בין השעות 11 בבוקר ל 3 אחר הצהריים, בהן השמש חזקה מאוד ומזיקה במיוחד.
• התכסו בבגדים מתאימים, משקפי שמש מסנני UV וכובע.
• כדאי ללמוד על מקדם ההגנה מפני השמש UVA ו- UVB על מנת לדעת כיצד לבחור מוצרים נכונים להגנה מפני השמש.
• למדו כיצד להגן על ילדכם מפני השמש.

הימנעו
מחשיפה לשמש בשיאה

כדאי לדעת מתי קרינת UV מסוכנת במיוחד

מצד אחד השמש חשובה מאוד לקיום שלנו והמצד השני עלולה לפגוע בו. השמש מזיקה יותר בין השעות 11 בבוקר ל 3 אחר הצהריים, כך שחובבי שמש חכמים יחפשו אזורים מוצלים בשעות אמצע היום. בפארק, שבו תחת עץ. בים, התרווחו מתחת לשמשיה. במרפסת בית הקפה, תהנו מארוחת הצהריים שלכם תחת ציליה מצננת.

אך שימו לב, קרינת אולטרה סגולה אינה מגיעה רק מלמעלה. החזרת אור קרני השמש מעצימה עוד יותר את השפעתן. מים, חול, צבע לבן, בטון וכל משטח בהיר או מבריק, מחזירים את אור השמש. גם שלג שנחשב ל״מחזיר על״ של אור השמש, כמעט מכפיל את חשיפת ה- UV שלכם. כדאי גם לדעת שרמות UV מתגברות בגובה רב, כמו בהרים, ובמקומות קרובים יותר לקו המשווה.

שימו לב - גם בצל, או במעלה הר, או ביום מעונן, או באמצע החורף, אתם עדיין עלולים להיחשף למינון מוגזם של UV. אם אינכם יכולים להימנע מהשמש כשהיא בשיאה, נסו לנקוט באמצעי זהירות נוספים כדי להגן על עצמכם ומשפחתכם. תוכלו להעזר בעצות החשובות למטה.

כסו
את גופכם

הגנו על עצמכם מפני השמש עם בגדים, כובע, ומשקפי שמש המסננים UV

כשאתם בחוץ, הבגדים הם קו ההגנה הראשון שלכם מפני קרינה אולטרה סגולה מזיקה. אך לא כל הבגדים מגינים עליכם באופן שווה. הנה כמה דברים שכדאי לזכור:

בד: בדים ארוגים בצפיפות מהווים את המגן היעיל ביותר מפני קרני השמש. ככל שהמארג רופף יותר, כך קרני UV עלולות לחדור יותר. בדי משי פחות אופטימליים, ושמלת תחרה פשוט תעניק לכן כוויות שמש מעוצבות! זכרו ש ככל שאתם מוסתרים יותר, כך אתם מוגנים יותר, לכן בחרו בשרוולים, חצאיות, שמלות ומכנסיים ארוכים.

חלק מהיצרנים פיתחו בגדים ספציפיים נגד UV המגיעים עם דירוג הגנה מפני אולטרה סגול (UPF). בגד עם UPF 50 הוא מקדם הגנה בטוח מאוד - הוא מאפשר רק לחמישית מקרני ה UV להגיע לגופכם.

צבע: צבעים כהים ועזים כגון שחור, כחול נייבי, אדום או ירוק אזמרגד, מספקים יותר הגנה מפני UV מאשר לבן ופסטל.

כובעים: כדי להגן כראוי על הפנים והצוואר שלכם מפני השמש, כדאי לחבוש כובע עם שוליים רחבים כובעי מצחייה יעילים פחות.

משקפי שמש: טוב לדעת כי תקני משקפי השמש מבוקרים ברחבי האיחוד האירופי. להגנה מיטבית מאור השמש החזק ביותר, בחרו במשקפי שמש בעלי אישור CE בקטגוריות 3 או 4*. וודאו שהמידות מתאימות ושמשקפי השמש אינם מחליקים לאורך האף שלכם כדי שלא יחשפו את עיניכם לקרינת UV. שימו לב, כאשר המשקפיים צמודים מידי לעיניים הם עלולים לגרום לכאב ראש.

*משקפי שמש NB בקטגוריה 4 הם הכהים ביותר, ואינם בטוחים לנהיגה.

למדו
על מקדם ההגנה מפני השמש

דעו כיצד לבחור ולהשתמש במקדם הגנה מפני השמש להגנה מיטבית.

עם כל כך הרבה מוצרים שונים, מרכיבים, SPF שונים ופורמולות, בחירה ומריחה נכונה של קרם הגנה עלולה להרגיש כמו מתישה. הנה כמה דברים שכדאי לדעת:

מה ההבדל בין מסנני קרינה מפני השמש לחוסמי קרינה מהשמש?

טכנית, מרכיבי מסנן הקרינה מהשמש סופגים את קרינת ה UV לפני שהיא מגיעה לעורכם, בעוד שמרכיבי חוסם הקרינה יוצרים מחסום לחסימה פיזית והסטה של קרני השמש. מקדמי הגנה רחבי טווחרבים מכילים את שני סוגי המרכיבים. כדי לשמור על הדברים פשוטים, אנחנו מתייחסים לכל הקרמים ותחליבי ההגנה מהשמש שלנו כ"מסנני קרינה מהשמש ".

מסנני קרינת UVA ו UVB

הסיבה שאנחנו צריכים סוגים שונים של מרכיבי הגנה מפני השמש היא שקיימים סוגים שונים של קרינת אולטרה סגולה. קרני UVB גורמות לשיזוף שנראה לעין, ולכוויות מהשמש. קרני UVA לעומת זאת מהוות איום בלתי נראה. לא תראו את השפעתן באופן מיידי, אך לטווח הארוך קרני ה UVA אחראיות להזדקנות העור. יחד, קרני UVA ו- UVB הן חשודות ראשוניות לגרימת סוגי סרטן עור רבים. שמרו על עצמכם ועל המשפחה שלכם על ידי בחירת מקדמי הגנה רחבי טווח, המספקים הגנה מפני קרינת UVA ו- UVB ועד ל- UVA ארוכות.

מה בנוגע ל SPF?

Sun Protection Factor - גורם הגנה מפני השמש (SPF) מדרג את יעילות מקדם ההגנה שלכם בחסימת קרני UVB. להגנה אופטימלית מפני UVB, רופאי עור ממליצים להשתמש במקדם הגנה המדורג כ- 'גבוה' SPF 30+, או 'גבוה מאוד' SPF 50+. מקדמי הגנה מפני השמש רחבי טווח שאושרו על ידי האיחוד האירופי מספקים גם הגנה מפני UVA, ויציגו את האותיות 'UVA' בעיגול על האריזה. וודאו שמקדם ההגנה שלכם מספק הגנה עד ל קרני UVA ארוכות.

הקליקו כאן למידע נוסף על UVA, UVB וקרני UVA ארוכות.

השתמשו במספיק מקדם הגנה מהשמש.

רוב האנשים פשוט לא משתמשים במספיק מקדם הגנה. מהי הכמות הנכונה למקדם הגנה מהשמש? ככל הנראה זה יותר ממה שאתם חושבים. אנחנו צריכים להשתמש בכ - 40 גרם קרם לכיסוי הגוף. כלומר בערך שתי כפות, או "כדור גולף" נדיב אחד.

שימו לב שהינכם מורחים מחדש את מקדם ההגנה כל שעתיים.

מרחו מקדם הגנה 20-30 דקות לפני שאתם יוצאים החוצה. אל תשכחו למרוחבאוזניים שלכם, עורף, כפות הרגליים והקרסוליים וגב הידיים שלכם. וזהו? לא! חיוני למרוח שוב קרם אם אתם שוחים או מזיעים הרבה (אפילו עם פורמולה עמידה במים).

בחרו במוצרי הגנה שונים למצבים שונים.

כפי שכל בנאי טוב יגיד לכם "כדי לעשות עבודה טובה, אתם צריכים את הכלים הנכונים". לא מומלץ לקנות את המיכל הגדול של קרם ההגנה בתחילת הקיץ, כיוון שהצרכים שלנו משתנים ביום יום. חשבו, האם תוכלו להכניס את הבקבוק הגדול הזה לתיק שלכם כדי להימרח שוב בעת הצורך? האם מקדם ההגנה בעל לחות לעור הרגיש של הפנים? האם מקדם ההגנה יספק הגנה טובה אם שחיתם או התעמלתם? התשובה לכל השאלות הללו היא כנראה "לא".

אם אין לכם את המוצר הנכון עבור המצבים המשתנים, סביר להניח שתמעיטו להשתמש במקדם ההגנה ולא תהיו מוגנים כראוי. כדאי לבחור כמה פורמולות שונות של מקדם הגנה מפני השמש שיתאימו לצרכים השונים של כל בני המשפחה שלכם.

מעבדות לה רוש-פוזה פיתחו את סדרת אנתליוס - סדרת מוצרים מגנים מפני השמש עם הגנה גבוהה רחבת טווח. המוצרים שלנו כוללים תכשירי קרם, ג'ל, נוזל, תרסיסים, שמן וסטיק המשלימים את אורח החיים שלכם ומותאמים לסוגי עור שונים: רגישים, שומניים ונוטים לפצעונים, נוטים לפיגמנטציה, תינוקות וילדים... תוכלו למצוא הכול, החל ממקדמי הגנה בעלי גוון ועד מקדמי הגנה ליום יום לפנים ולמרקמי "עור רטוב" אותם ניתן למרוח ישר מהיציאה מהבריכה.

כדאי לבדוק את תאריך התפוגה של מקדם ההגנה מהשמש שלכם

בקבוק ישן של קרם הגנה שאוסף אבק בחלק האחורי של ארון השירותים מאז החופשה האחרונה שלכם, או מהחג שלפני זה? בכל אופן, איבד כנראה את יכולת ההגנה שלו. להלן טיפ למעקב אחר תאריך התפוגה של מקדם ההגנה שלכם: כאשר אתם פותחים את המוצר שלכם לראשונה, קחו עט עמיד למים וכתבו את התאריך על הבקבוק או השפורפרת. לאחר מכן תוכלו לבדוק זאת מול סמל PAO* על האריזה.

*סמל התקופה שאחרי הפתיחה מופיע על כל אריזות הקוסמטיקה. הוא נראה כמו צנצנת קטנה שנפתחה, וזה מציין כמה זמן ניתן לשמור את המוצר לאחר שפתחתם אותו.

הגנו על ילדים קטנים
מאור שמש ישיר

למדו כיצד לשמור על הקטנטנים מפני קרני UV מזיקות

עור הילדים פגיע במיוחד וחשוף להשפעות המזיקות של השמש. לכן רופאי ילדים ורופאי עור מסכימים שתינוקות ופעוטות מתחת לגיל 3 אינם צריכים להיות חשופים באופן ישיר לשמש לחלוטין. בצעו כמה אסטרטגיות פשוטות על מנת להגן על ילדיכם מפני נזקי שמש העלולים להופיע בטווח ארוך, ולהשפיע במשך כל החיים:

  • המנעו מאור השמש בשיאה.
  • התכסו בבגדים, כובע רחב שוליים ומשקפי שמש נגד UV.
  • השתמש במקדם הגנה UVA-UVB בעל הגנה גבוהה מאוד שנועד במיוחד לתינוקות.
  • החשוב מכולם, למדו את הילדים הצעירים התנהגות בטוחה בשמש  שתישאר איתם לכל החיים.  

אם התוכניות שלכם כוללות חשיפה לשמש בלתי נמנעת, הקפדו תמיד להצטייד בבגדים מגנים - זה כולל חולצות רפויות עם שרוולים ארוכים ומכנסיים ארוכים. לאחר השחייה, יבשו את הילדים במגבת, ולאחר מכן מרחו שוב מקדם הגנה המיועד במיוחד עבור ילדים. הקרם צריך להיות עמיד בפני מים וחול, ונראה לעין בזמן המריחה, כך שתדעו שאינכם מפספסים שום אזור.

סדרת מוצרי לה רוש-פוזה אנתליוסווט סקין לילדים SPF50+ נוסחה המיועדת במיוחד עבור תינוקות וילדים קטנים וכוללת פורמולות ל“עור רטוב” שניתנות למריחה מיד עם היציאה מהבריכה כדי לשמור על הגנה קבועה.

למידע נוסף על לימוד הילדים שלכם התנהגויות בטוחות בשמש וכיצד להגן על עורם העדין, הקליקו כאן.

האוסטרלים, שיודעים דבר או שניים על השמש, טבעו את הסיסמה האייקונית Slip, Slop, Slap: Slip on a shirt, slop on sunscreen, slap on a hat - בתרגום חופשי לשים חולצה, למרוח מקדם הגנה, ולכבוש כובע. הגנה מפני השמש היא פשוטה כשאתם מבינים את העיקרון. ועם ההגנה הנכונה תוכלו ליהנות מהשמש בראש שקט.

 

אמת
או שקר

השמש יכולה
לגרום לעורכם להזדקן בטרם עת.

אמת

קרני UVA משבשות את אבני הבניין הפנימיות של העור כגון סיבי קולגן ואלסטין. לאורך זמן, חשיפה לשמש גורמת לאובדן נפח וגמישות וכן לקמטים. קרני UVB מעוררות גם ייצור פיגמנטים לא סדירים המובילים לכתמים כהים ולגוון עור צהוב. בעולם, שינויים אלו בעור ידועים בשם פוטו-אייג'ינג.
למדו עוד

אין צורך בשימוש
במקדם הגנה מפני השמש כשמעונן.

שקר

גם ביום אפור וגשום העור נחשף לקרני UV, שיגרמו בהדרגה להופעת כתמי פוטו-אייג'ינג. כדי להגן על העור שלכם באופן מלא, השתמשו בכל יום במקדם הגנה מפני השמש, לא רק כשמזג האוויר חם ושטוף שמש.
למדו עוד

ככל
שסרטן העור מתגלה מוקדם יותר, כך קל יותר לטפל בו.

אמת

90% מסוגי סרטן העור ניתנים לריפוי, אם מתגלים מוקדם. לכן הבדיקה בין הביקורים אצל רופא עור כה חשובה, השתמשו ב- [דף הנחיתה - הצילו את העור שלכם] כדי לשמור על השומות שלכם ושל האהובים עליכם. וכמובן, הפכו את השימוש במקדם הגנה מפני השמש לשגרה יומית בלתי מתפשרת בכדי להגן על עצמכם ולמנוע סרטן עור.
למדו עוד

יש לנו גם
סדרה עבור זה

אנתליוס הינה סדרת מוצרים פורצת דרך בתחום הגנה מפני השמש. יכולת ההגנה הגבוהה במיוחד בסדרת המוצרים מבוססת על למעלה מ-25 שנות מחקר קליני מתקדם בנושא הגנה מפני השמש ועור רגיש לשמש.

הבטיחות שלנו
התחייבויות

תקני בטיחות מעבר לתקנות הקוסמטיקה הבינלאומיות.

laroche posay safety commitment product allergy tested model close up

100% מהמוצרים
עברו בדיקה לאלרגיה

קראו עוד
תנאי מוקדם אחד = אפס תגובות אלרגיות
אם אנחנו מזהים מקרה אחד, אנחנו חוזרים למעבדות ומנסחים מחדש את הפורמולות
laroche posay safety commitment essential active dose product head

רק המרכיבים הדרושים
במינון הפעיל הנכון

קראו עוד
המוצרים שלנו פותחו בשיתוף פעולה עם רופא עור וטוקסיקולוג. הם מכילים רק את המרכיבים הדרושים, במינון הפעיל הנכון.
laroche posay safety commitment sensitive skin model baby

נבדק
על עור רגיש מאוד
 

קראו עוד
המוצרים שלנו מאושרים וסבילים עבור עור רגיש: תגובתי, אלרגי, בעל נטיה לפצעים, אטופי, פגום או מוחלש על ידי טיפולים לסרטן.
laroche posay safety commitment formula protection product head

הגנה על הפורמולה
לאורך זמן

קראו עוד
אנחנו בוחרים את האריזה המגנה ביותר לחומרים המשמרים הדרושים בלבד, בכדי להבטיח סבילות ויעילות ללא פגע לאורך זמן.

למדו עוד על
מהי הגנה מפני השמש

placeholder כללי הזהב
להגנה מפני השמש
קראו עוד

ראו את כל המאמרים
על הגנה השמש

placeholder מוצרים להגנה מהשמש ומניעת סרטן העור:
כל מה שצריך לדעת
קראו עוד