הבגדים הטובים ביותר
לאקזמה אצל ילדים

Article Read Duration 3 דקות קריאה

אקזמה גורמת לתפרחת מגרדת בעור. הרופאים קוראים לזה אטופיק דרמטיטיס, ובדרך כלל ירשמו לכם קרם לאקזמה כדי לעזור להרגיע את הגירוד. הרבה דברים יכולים לגרום לאקזמה, כולל כימיקלים באבקת כביסה, בדים עוקצים, בדים סינטטים, בגדים חמים מדי וצמודים מדי. 6 טיפים לבחירת בגדים שיעזרו לילדים להימנע מהפרצויות של אקזמה.

בגדים ואקזמה

האם זה באמת משנה מה אנחנו לובשים כשאנחנו סובלים מאקזמה?

האם ידעתם שבגדים מסוימים עושים עבודות חשובות מאוד? לוחמי אש לובשים מדים מיוחדים המגנים עליהם מלהבות חמות. מכווני תנועה לובשים אפוד זוהר כך שמכוניות יוכלו לראות אותם בקלות. אסטרונאוטים לובשים חליפות חלל המאפשרות להם לנשום כשאין אוויר!

לאנשים מסוימים יש סוג של עור מגרד שנקרא אקזמה (הרופא שלכם וודאי יקרא לזה אטופיק דרמטיטיס). האקזמה עלולה להופיע בפנים, על הידיים, או בכל מקום בגוף, זה עלול להציק ולשבש את שגרת היום. לכן טוב לדעת כיצד להימנע מהתלקחויות חוזרות. אם יש לכם אקזמה אתם וודאי משתמשים בקרם מרגיע, אך גם לבגדים שלכם יש השפעה על רמת ההתלקחות. הבגדים יכולים לעזור לכם להימנע מהחמרה, ליצור איוורור ותחושה נעימה.

6 טיפים מצוינים ל"מה כדאי ללבוש":

טיפ1: אל תתעטפו בבגדים חמים מדי
בחורף

זיעה היא אחד הגורמים לאקזמה

כשקר בחוץ, הורים לרוב אומרים לילדיהם להתלבש חם. אך אם תלבשו יותר מדי בגדים, תזיעו. כשזיעה נשארת על העור ליותר מידי זמן, זה יכול לגרום לאקזמה שלכם להחריף וזה אומר הרבה גירודים! וודאו שחם לכם מספיק אך נסו ללבוש חולצת כותנה מתחת לסוודר כך שתוכלו להוריד שכבה אחת אם מתחיל להיות לכם חם מדי.

טיפ 2: כותנה היא החברה הטובה ביותר שלכם

בגדים מעקצצים וסינטטים יכולים לגרום להתלקחות אקזמה

עור בעל נטייה לאקזמה זקוק לאוויר צח, לכן הקפידו לבחור בגדים שנותנים לו לנשום. החומר המאוורר ביותר הוא בד כותנה. הכותנה עוזרת לעור לא להתחמם מדי. בקשו מההורים לבדוק את התווית על הבגדים כדי לראות אם הם עשויים מכותנה ידידותית לעור. יש להימנע מצמר וחומרים סינטטים!

טיפ 3: לבשו מכנסיים קצרים וטי-שירט
בקיץ

שמש ואוויר צח מהווים טיפול מצוין באקזמה.

כשמזג האוויר חם ושמשי, זה מהנה ללבוש בגדים כמו מכנסיים קצרים וטי-שירט וזה עוזר לעור שלכם להשאר רענן. אל תרגישו נבוכים כאשר אנשים מבחינים באקזמה. אין במה להתבייש. כולנו שונים, ולאנשים יש כל מיני סוגים של סימנים וכתמים על עורם! קצת שמש יכולה ממש לעזור לאקזמה שלכם, לכן הקפידו ליהנות בחוץ מהשמש והאוויר הנקי.

טיפ 4: אמרו לא לבגדים צמודים,
תוויות ותפרים מגרדים!

בכדי להימנע מהתלקחויות אקזמה, תנו לעורכם לנשום

בגדים צמודים יתחככו ויגרמו לגירודים רבים. לבשו בגדים רחבים הנותנים לעורכם לנשום. טיפ טוב נוסף הוא להסיר תגים או תוויות. ניתן אפילו לכסות תפרים עבים במשי על מנת למנוע גירוי וגירוד!

טיפ 5: הדרך הטובה ביותר לכבס את הבגדים שלכם

כימיקלים בבגדים ואבקות כביסה עלולים לגרום לפריחות מגרדות על העור

בדים חדשים לעיתים מכילים כימיקלים מעקצצים, לכן תמיד כבסו את הבגדים החדשים שלכם לפני שאתם לובשים אותם. תוספים בנוזלי ניקוי כביסה גם הם עלולים להוות גורם לאקזמה, לכן בקשו מההורים אם הם יכולים להשתמש בחומר לכביסה שהוא אינו ביולוגי, ללא בישום וללא צבע. אותו הדבר תקף גם למרככי כביסה. לייבוש הבגדים שלכם, מגבות ומצעים, השתמשו במייבש כביסה אם זה אפשרי מפני שזה מרכך את הבגדים והופך אותם לפחות מגרדים.

טיפ 6: שימו לב לפיג'מה שלכם

פיג'מות קלות מכותנה עוזרות להקטין גירודים מאקזמה

כשאתם חושבים על זה, אנחנו מבלים זמן רב במיטה. למעשה, עד 10 שעות ביום! לכן, חשוב לבחור איזו פיג'מה ללבוש. כמו בגדי היום יום שלכם, הפיג'מה הטובה ביותר היא קלילה ועשויה מכותנה. לפיג'מות מסויימות יש תוויות ותפרים מגרדים -לכן נסו ללבוש אותן הפוכות - אתם יכולים להתחיל אופנה חדשה במשפחה שלכם ☺

אנחנו מקווים שהטיפים האלו יעזרו לכם לבחור בגדים שישמרו על עורכם במצב מצויין.

הקליקו כאן ללמוד עוד על כיצד להימנע מהתלקחויות אקזמה בבית הספר.

אמת
או שקר

התלקחויות אקזמה יכולות
להגרם מסטרס

אמת

איננו יכולים להסביר למה, אך מומחים יודעים בוודאות כי רגשות, הלם ומתח יכולים לשחק תפקיד מרכזי בגרימת התלקחויות של אקזמה. עם זאת, אקזמה (אטופיק דרמטיטיס) ידועה גם כהפרעה גנטית. אם מתח הינו גורם מניע עבורכם, בדקו טכניקות לניהול מתח כגון מיינדפולנס.
למדו עוד

האם תזונה
יכולה להחריף אקזמה?

אמת

מאכלים מסוימים עלולים להיות גורם מניע לאקזמה ולגרום להתלקחויות. אם אתם חושבים שמזון עלול להיות גורם משפיע לאקזמה עבורכם או עבור ילדכם, כדאי לקבוע פגישה עם רופא/ת עור ולבצע בדיקות דם ובדיקות דקירת העור כדי לבדוק אם אתם אכן אלרגיים למזונות מסויימים (החשודים הרגילים הם בוטנים, חלב, סויה, חיטה, דגים וביצים).
למדו עוד

אטופיק דרמטיטיס
נעלמת עם הזמן.

אמת

בהתאם לילד, אטופיק דרמטיטיס עלולה להימשך בין כמה חודשים לשנים. חצי מהילדים עם אקזמה בינקותם נרפאים עד לגיל חמש. במקרים מסוימים, אקזמה ממשיכה אל תוך הבגרות, אך זה בלתי אפשרי לצפות את זה. אין תרופה מוחלטת לאקזמה, אך ניתן לטפל בה בעזרת הטיפול הנכון.
למדו עוד

אטופיק דרמטיטיס
יכולה להיות מדבקת.

שקר

אטופיק דרמטיטיס או אקזמה היא מחלה גנטית והיא אינה מדבקת בשום אופן. הטיפול בתסמינים של אטופיק דרמטיטיס מבוססים על תחליפי סבון, מרככים וסטרואידים מקומיים.
למדו עוד

הבטיחות שלנו
התחייבויות

תקני בטיחות מעבר לתקנות הקוסמטיקה הבינלאומיות.

laroche posay safety commitment product allergy tested model close up

100% מהמוצרים
עברו בדיקה לאלרגיה

ראה עוד
תנאי מוקדם אחד = אפס תגובות אלרגיות
אם אנחנו מזהים מקרה אחד, אנחנו חוזרים למעבדות ומנסחים מחדש את הפורמולות
laroche posay safety commitment essential active dose product head

רק הרכיבים הדרושים
במינון הפעיל הנכון

ראה עוד
המוצרים שלנו פותחו בשיתוף פעולה עם רופאי עור וטוקסיקולוגים, מכילים רק את המרכיבים הדרושים, במינון הפעיל הנכון.
laroche posay safety commitment sensitive skin model baby

נבדק
על עור רגיש מאוד
 

ראה עוד
סבילות למוצרים שלנו מאושרת על ידי העור הרגיש ביותר: תגובתי, אלרגי, בעל נטיה לפצעים, אטופי, פגום או מוחלש על ידי טיפולים לסרטן.
laroche posay safety commitment formula protection product head

הגנה על הפורמולה
לאורך זמן

ראה עוד
אנחנו בוחרים את האריזה המגנה ביותר הקשורה לחומרים המשמרים הדרושים בלבד, בכדי להבטיח סבילות ויעילות ללא פגיעה לאורך זמן.

קישורים
מאמרים