אקזמה אצל ילדים
ותינוקות

אסתמה של העור נוטה להשפיע על תינוקות וילדים קטנים ולעתים קרובות גורמת למצוקה רבה. כהורים חשוב ללמוד את שיטות הטיפול הפשוטות שיכולות לעזור לכם לסגל שגרה נעימה יותר ולילות רגועים יותר עבור כל המשפחה.

השאלות שלכם
התשובות שלנו

1 quote-marks

מה גורם לאקזמה אצל תינוקות?

אקזמה היא מצב תורשתי המופיע במשפחות. העור אינו מייצר מספיק חומרים שומניים על מנת להגן על עצמו, משאיר אותו פגיע ופתוח להתקפות מאלרגנים וחומרים מגרים. זה גורם לעור לאבד מים, להתייבש ולגרד, לעתים קרובות על הלחיים, הסנטר והמפרקים. רוב הילדים נפטרים אקזמה עד גיל בית הספר, אך היא יכולה להימשך עד לבגרות בחלק מהמקרים.


למדו עוד

האם זה היה מועיל?

1 quote-marks

האם אקזמה מגרדת?

כן! עיקצוץ או גרד הם אחד המאפיינים העיקריים של אקזמה. מחסום העור פגום, כלומר אלרגנים וחומרים מגרים יכולים לחדור עמוק ולגרום לדלקת ושחרור של המולקולה המגרדת - היסטמין. ניתן למנוע התפרצות אקזמה מגרדת ויבשה באמצעות תחליפי סבון ומריחת קרם מרכך פעמיים ביום, המאזן מחדש את שכבת החיידקים הידידותיים.

האם זה היה מועיל?

1 quote-marks

האם אקזמה מתפשטת?

אקזמה אינה מדבקת ואינה מתפשטת מאדם לאדם. אקזמה מופיעה באזורים מסוימים של הגוף. אצל תינוקות היא מופיעה בדרך כלל על הלחיים והסנטר, בעוד שילדים גדולים סובלים לעיתים קרובות מהופעתה על קפלי עור הצוואר, המרפקים והברכיים. חשוב ללמד ילדים אסטרטגיות הימנעות מגירוד של נגעי אקזמה מכיוון שהנגעים יכולים להיות גדולים יותר ולהשפיע על אזורים נרחבים יותר בעור.

האם זה היה מועיל?

1 quote-marks

איך נראית אקזמה?

אצל תינוקות, אקזמה גורמת לכתמים אדומים ומחוספסים במיוחד על הלחיים והסנטר. אצל ילדים ומבוגרים כתמי האקזמה ממוקמים בעיקר על הצוואר ובקפלי העור סביב המרפקים, פרקי הידיים ומאחורי הברכיים. נגעי אקזמה יכולים להיות בעלי סימני גירוד ועלולים לדמם. יכולות גם להיווצר שלפוחיות שיפרישו נוזלים. עם הזמן העור יכול להיות מעובה וגלדני.

האם זה היה מועיל?

1 quote-marks

האם אקזמה מדבקת?

לא! אקזמה היא מצב אטופי (אלרגי) שעובר במשפחות ופוגע בעיקר בתינוקות, ילדים וילדות. אין אפשרות להדביק באקזמה.

האם זה היה מועיל?

אמת
או שקר

אסתמה של העור
עלולה להיות מדבקת.

שקר

אסתמה של העור או אקזמה היא מחלה גנטית ואינה מדבקת בשום אופן. הטיפול בתסמינים של אסתמה של העור נעשה באמצעות תחליפי סבון, מרככים וסטרואידים מקומיים.
למדו עוד

אסתמה של העור
נעלמת עם הזמן.

אמת

אסתמה של העור עלולה להמשך בין כמה חודשים לשנים. חצי מהילדים שסובלים מאקזמה בינקותם נרפאים עד גיל חמש. במקרים מסוימים, האקזמה ממשיכה אל תוך הבגרות, אבל בלתי אפשרי לצפות זאת. אין תרופה לאקזמה, אבל טיפול נכון בהחלט יכול לעזור לשפר את המצב.
למדו עוד

התלקחויות אקזמה יכולות
להיגרם על ידי לחץ.

אמת

אנחנו לא יכולים להסביר למה, אבל מומחים יודעים שהתרגשות, הלם ולחץ נפשי עלולים לשחק תפקיד מרכזי בגרימת התלקחויות של אקזמה. עם זאת, אקזמה אטופית ידועה גם כהפרעה גנטית. אם לחץ הוא גורם המשפיע על עורכם, בדקו טכניקות לניהול מתח נפשי כגון מיינדפולנס.
למדו עוד

האם תזונה
יכולה להחריף אקזמה?

אמת

מאכלים מסוימים עלולים להיות גורם מניע לאקזמה ולגרום להתלקחויות. אם אתם חושבים שמזון עלול להיות גורם פעיל לאקזמה עבורכם או עבור ילדכם, התייעצו עם רופא ובצעו בדיקות דם ובדיקות דקירה על העור על מנת לבדוק אם אתם אלרגיים למזונות מסויימים (החשודים הרגילים הם בוטנים, חלב, סויה, חיטה, דגים וביצים).
למדו עוד

אקזמה

במאמר שלהלן, נסביר לכם על שגרת טיפול מלאה בתינוקות עם עור בעל נטייה לאקזמה אטופית (אסתמה של העור) באמצעות תכשירים מומלצים עדינים במיוחד ועשירים בלחות שנועדו להרגיע את העור. תוכלו גם ללמוד איך להתמודד עם תפרחת חיתולים ועם עור תינוק מגורה באופן כללי.

בנוסף, תמצאו מאמרים עם טיפים לטיפול בילדים שסובלים מעור עם נטייה לאסתמה של העור, כדי שתוכלו להרגיש שאתם בשליטה על המצב. ריכזנו עבורכם המלצות על מוצרים מובילים ועצות ממומחים, כמו איך למנוע מהגירוד להפריע בזמן הלימודים ובאילו שיטות מניעה יש לנקוט במהלך פעילות ספורטיבית או במזג אוויר חם כדי למנוע מהאקזמה האטופית של הילדים להפריע לשגרת חייהם.

הידעת?

DidYouKnow_Desktop_1

1 מתוך 5 ילדים סובל מאקזמה. ב -80% מהמקרים המצב נפתר מעצמו לפני הבגרות.

למדו עוד

מקור: CHU Nantes, unité de cancérologie dermatologie spécialisation dermatite atopique, avril 2015  

הבטיחות שלנו
התחייבויות

תקני בטיחות מעבר לתקנות הקוסמטיקה הבינלאומיות.

laroche posay safety commitment product allergy tested model close up

100% מהמוצרים
עברו בדיקה לאלרגיה

קראו עוד
תנאי מוקדם אחד = אפס תגובות אלרגיות
אם אנחנו מזהים מקרה אחד, אנחנו חוזרים למעבדות ומנסחים מחדש את הפורמולות
laroche posay safety commitment formula protection product head

הגנה על הפורמולה
לאורך זמן

קראו עוד
אנחנו בוחרים את האריזות המוגנות ביותר המכילות את החומרים המשמרים ההכרחיים בלבד, על מנת להבטיח עמידות ויעילות מרביות לאורך זמן.
laroche posay safety commitment essential active dose product head

רק המרכיבים ההכרחיים,
במינון הפעיל הנכון

קראו עוד
המוצרים שלנו פותחו בשיתוף פעולה עם רופאי עור וטוקסיקולוגים, ומכילים רק את המרכיבים ההכרחיים, במינון הפעיל המדויק.
laroche posay safety commitment sensitive skin model baby

נבדק
על עור רגיש מאוד

קראו עוד
עמידות המוצרים שלנו מאושרת לשימוש על העור הרגיש ביותר: תגובתי, אלרגי, בעל נטייה לפצעים, אטופי, פגום או מוחלש בעקבות טיפולים נגד סרטן.

קוראים
יקרים

המידע המוצג כאן מיועד לצורכי לימוד כלליים בלבד ואינו אמור להוות תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. עליכם לפנות לייעוץ עם רופא מוסמך בכל שאלה רפואית.