מחפשים את הפתרון
הטוב ביותר לעור שמן
עם נטיה לפצעונים

מרכיבי הטיפול

אקנה מגיעה בצורות רבות, וכך גם טיפולים באקנה. טיפול נכון יהיה תלוי בגורם הבסיסי להתפרצות האקנה - מתח, חוסר איזון הורמונלי, תזונה, ובחומרת המצב.

ברוב המקרים של עור עם נטיה לאקנה, צורת ניקוי נכונה ושימוש במוצרי טיפוח יומיים מותאמים המכילים חומרים דרמטולוגיים פעילים יכולים לסייע בשמירה על הנקבוביות ולמנוע הופעת פצעונים חדשים. תמיד יש מה לעשות! זהו המקום הנכון למציאת פתרונות לקראת שינוי!

השאלות שלכם
התשובות שלנו

1 quote-marks

כיצד ניתן להפטר מצלקות אחרי אקנה?

צלקות לאחר אקנה ידועות לשמצה בקושי הרב לטפל בהן. טיפולים מסוימים בקליניקה יכולים לסייע כגון מיקרו-דרמברציה, פילינג כימי, לייזר ומיקרונידלינג. באופן אידיאלי, יש למנוע מלכתחילה היווצרות צלקות לאחר אקנה בעזרת טיפול תרופתי מתאים כגון אנטיביוטיקה או איזוטרטינואין. תוכלו לשאול גם את הרוקחים שלכם לגבי טיפוח עור יומי מומחה כגון סדרת מוצרי אפקלאר.


למדו עוד

האם זה היה מועיל?

1 quote-marks

כיצד אוכל להפטר מאקנה בגב?

ניתן לטפל באקנה קל בגוף בעזרת הפתרונות הדרמוקוסמטיים הנכונים. נקו את העור בעדינות פעמיים ביום עם מים מיסלריים או ג'ל ניקוי מקציף. המשיכו בטיפוח העור היומי עם רכיבים פעילים כמו salicylic acid, niacinamide ו piroctone olamine. אם אמצעים אלה אינם מספיקים, פנו לרופא העור שלכם כדי לשאול על טיפולים רפואיים כגון רטינואידים, אנטיביוטיקה ואיזוטרטינואין.


למדו עוד

האם זה היה מועיל?

1 quote-marks

מה גורם לאקנה?

חוסר איזון בהורמונים הנקראים אנדרוגנים גורם לבלוטת החלב לייצר הרבה שמן. אותם הורמונים גורמים לייצור מוגבר של תאי העור המרופדים בנקבוביות. הנקבוביות נסתמות בתערובת של תאים וסבום, והופכות כר גידול לחיידקים הגורמים לאקנה. כתוצאה מכך מספר סוגי פצעונים הנעים בין כתמים אדומים לפוסטולות או ציסטות עמוקות וכואבות.


למדו עוד 

האם זה היה מועיל?

1 quote-marks

כיצד אוכל להפטר מאקנה בגב?

ניתן לטפל באקנה קל בגוף בעזרת הפתרונות הדרמוקוסמטיים הנכונים. נקו את העור בעדינות פעמיים ביום עם ג'ל ניקוי מקציף. המשיכו בטיפוח העור היומי עם רכיבים פעילים כמו salicylic acid, niacinamide ו piroctone olamine. אם אמצעים אלה אינם מספיקים, פנו לרופא העור שלכם כדי לשאול על טיפולים רפואיים כגון רטינואידים, אנטיביוטיקה ואיזוטרטינואין.


למדו עוד

האם זה היה מועיל?

אמת
או שקר

שוקולד עושה רע
לעור עם נטייה שמן עם נטיה לפצעונים

שקר

אין הוכחה מוצקה לכך שלשוקולד יש השפעה כלשהי על אקנה. למעשה, שוקולד מריר מלא בנוגדי חמצון טובים לעור!
למדו עוד

מזון שמן
שווה עור שמן.

שקר

מיתוס אקנה נפוץ אומר ששומן רווי באוכל שאתם צורכים, משמעו יותר שומן בנקבוביות העור שלכם, אך האמת היא שאין קשר ישיר בין השניים. עם זאת, תזונה עשירה בשומן רווי עלולה להניע מיקרו דלקות בכל איברי הגוף, כולל העור. לסיכום, בשר שומני וצ'יפס כניראה לא ייגרמו לאקנה, אבל רצוי לאכול אותם באופן מתון ומדוד כי לשמור על הבריאות.
למדו עוד

סוכר עלול
להחמיר את מצב האקנה.

אמת

מחקרים אחרונים הראו שמזונות בעלי אינדקס גליקמי גבוה - אלו הגורמים לעלייה ברמת הסוכר בדם - עלולים גם להחמיר את האקנה. יותר קל לדבר מאשר לעשות, אך כדי לשמור על עורכם שמח, כדאי לשמור מרחק מממתקים, משקאות ממותקים, וחטיפים עשויים מקמח לבן, במקום זאת, הקפידו על מזון עתיר בסיבים, כמו דגנים מלאים וקטניות.
למדו עוד

פיצוץ פצעון
לא יטיב את המצב

אמת

גם אם זה נראה כמו תיקון מהיר, פיצוץ פצעונים למעשה יחריף את המצב בעור עם נטיה לפצוענים, כיוון שפעולה זו עלולה לפגוע בזקיק השערה הנגוע ולהגביר את הדלקת. אתם עלולים אף ליצור דלקת חדשה באמצעות הציפורניים שלכם. לכן פיצוץ פצעונים הוא הרגל מזיק שכדאי להימנע ממנו!
למדו עוד

רשימת
המרכיבים הפעילים הטובים ביותר הנלחמים בעור עם נטיה לפצעונים

אז, אילו מרכיבים מובילים עליכם לחפש? באופן כללי, אפשר לחלק לשתי קטגוריות את המרכיבים השונים הפועלים נגד פגמים: אלה העוזרים לניקוי נקבוביות, ואלה המיועדים לטיפול בחיידקים.

חומצה סליצילית - Salicylic acid היא מרכיב יעיל ביותר הנמצא במוצרי לחות לעור הנוטה לאקנה ובשטיפות פנים, בשל יכולתה לנקות תאי עור מתים ולהמיס עודפי שמן. מוצרים רבים משלבים גם מרכיבים אנטיבקטריאליים כמו אבץ סולפט ובנזואיל פרוקסיד (benzoyl peroxide) ככלל, חפשו מוצרים שאינם קומדוגניים (שלא יסתמו את הנקבוביות העור שלכם).

רשימת
המוצרים שיצילו אתכם

נשמע מסובך? זה לא: במאמרים אלה תמצאו המלצות על מוצרים מובילים אותם תוכלו לרכוש ישירות מבית המרקחת ללא מרשם.

תוכלו למצוא גם עצות ספציפיות כיצד לנקות את העור השומני והנוטה לאקנה, ובננוסף כיצד להיפטר משחורים, צלקות וסימנים לאחר אקנה, ועוד מאמר על חשיבות השינה על מנת לשמור על עור נקי ובריא - עור בעל נטיה לאקנה זקוק לשנת היופי שלו!

כאשר מוצרים ללא מרשם אינם חזקים מספיק עבורכם, במיוחד אם יש לכם עור בעל נטיה לאקנה ציסטי, בחלק זה תמצאו פירוט גם על טיפולים רפואיים לאקנה עם מרשם בלבד: רטינואידים מקומיים, אנטיביוטיקה דרך הפה, איזוטרטינואין (ראקוטאן). נזכיר גם את תופעות הלוואי שיש להיזהר מהן.

כיצד
ניתן לטפל באקנה?

למדו עוד על אקנה פולימורפי ודרכי הטיפול בה.

בדרך כלל אנו מדברים על אקנה פולימורפי. פירושו של פולימורפי שיש שני סוגים של נגעים. ראשית, נגעים לא דלקתיים, כלומר נגעים שיש בהם פקק קטן - נקודה שחורה - שמונע את ביטול הסבום וגורם להצטברות של סבום עמוק בתוך הבלוטה. זה נקרא מיקרו ציסטה. שנית, ישנן נגעים דלקתיים. במקרה זה, הסבום המודלק מבפנים משתנה וגורם לדלקת.

בלוטת החלב נשברת ומובילה להיווצרות נגעים דלקתיים בצורת פצעונים או ראשים לבנים. בהתאם לסוג האקנה יתכן מצב של שילוב שני הנגעים הללו. בצורות החמורות ביותר יהיה מספר גדול של מיקרו ציסטות ושחורים וכן נגעים דלקתיים. יש לטפל בשני סוגי הנגעים. התפרצויות דלקתיות צריכות להיות מטופלות באופן מקומי עם מוצרים כגון בנזואיל פרוקסיד שהינו בעל השפעה אנטי דלקתית יעילה ביותר. כדאי להשתמש בו רק בערב. להימנע משימוש באנטיביוטיקה מקומית מכיוון שאתם עלולים ליצור עמידות מפניה. במקרה שהבחנתם בנגעים שאינם דלקתיים, יש להסיר את הפקק המונע סילוק סבום, באמצעות מוצרים אגרסיביים. היינו ממליצים להתחיל את הטיפול על ידי שימוש במוצרים עדינים כמו חומצות פירות ובעיקר LHA שהינו נסבל ויעיל. אם חומצות הפרי הללו אינן יעילות או נסבלות, מומלץ לעבור לשלב הבא: תרופות המכילות את כל נגזרות חומצת ויטמין A כטרטינואין. כחלק מפעולת הטיפול בטרטינואין אנו עלולים לחוש יובש וגירוי קל בעור. אל תשכחו לפצות על היובש הנגרם מהטיפול על ידי שימוש בקרם לחות המתאים לסוג העור שלכם. אם הנגעים הדלקתיים גדולים מדי, ניתן לרשום אנטיביוטיקות דרך הפה - ציקלינים - לפעולה האנטי דלקתית שלהם.

עדיף ליטול טיפול דרך הפה בערב. יש להקפיד להימנע מחשיפה לשמש מכיוון שציקלינים יכולים להיות רגישים לאור השמש (פוטו סנסטיבים). הטיפול ארוך יחסית ואורך כחודשיים - שלושה. ניתן להשתמש גם באבץ גם או טיפול הורמונלי לנערות. למעשה, כמה מהגלולות נגד הריון משמשות גם לטיפול באקנה ועשויות לפתור בעיות כאלה בקלות. למקרים חמורים יותר של אקנה, ירשמו איזוטרטינואינים, שיש להם תופעות לוואי חמורות. לבסוף, מניעה היא הטיפול הטוב ביותר לצלקות לכן הימנעו ממגע, התעסקות או פיצוץ הפצעונים. אם הצלקות נמשכות לאחר הטיפול באקנה אפשר לפנות לטיפול בלייזר אשר מפחית את המראה שלהן.

למדו עוד על
טיפולים לאקנה

קוראים
יקרים

המידע המוצג כאן מיועד לצורכי לימוד כלליים בלבד ואינו אמור להוות תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. עליכם תמיד לפנות לייעוץ עם רופא מוסמך בכל שאלה רפואית.