באמצעות מי המעיינות המרגיעים ונוגדי החימצון של לה רוש-פוזה

המרכז הטרמלי של לה רוש-פוזה: הכוחות המדהימים של מי המעיינות הטבעיים

Img_המרכז הטרמלי של לה רוש-פוזה: הכוחות המדהימים של מי המעיינות הטבעיים

השימוש הראשון במי המעיינות הטרמליים לטיפוח העור תועד ב- 1928, בכפר של לה רוש-פוזה. המים, שסגולותיהם ידועות כבר במשך אלפי שנים על אינספור היתרונות שהם מציעים עורנו, מהווים נכס חיוני בטיפול בבעיות עור רבות כגון אטופיק דרמטיטיס או פסוריאזיס. המים מספקים תכונות מרגיעות יוצאות דופן ומסייעות להקל באופן מיידי על אלפי המבקרים שמגיעים בכל שנה למרכז הטרמלי של לה רוש-פוזה.

האגדה שעמדה במבחן המדעי

היה זה ברטרנד דו-גוסלין , המפקד הראשי בצבאו של קרל החמישי, שגילה את המעיין עם שובו מהמלחמה בסוף המאה ה -14: סוסו אשר סבל מאקזמה צלל למים ונרפא לתמיד. האגדה הכילה גרעין של אמת. לכן, ב-1897 שופץ אתר ספא נופש הספא שנבנה כמה עשרות שנים קודם לכן על ידי נפוליאון והוכרז כמקום בעל עניין לציבור.

v_small_article-laroche_posay_thermal_centre_01.jpg

רק שנים רבות לאחר מכן, האגדה על המים הייחודים קיבלה תיקוף על ידי המדע המודרני.
הודות לסגולות המים הם יכולים לסייע בהענקת אפקט הרגעה מיידי. אלו מי המעיינות הטרמליים היחידים בעולם העשירים בריכוז טבעי של סלניום, המקנה להם תכונות נוגדות חמצון.

v_small_article-laroche_posay_thermal_centre_03

100% ספא דרמטולוגי

עם למעלה מ- 8000 מבקרים בשנה (מתוכם כ-30% ילדים), המרכז הטרמלי של לה רוש-פוזה הוא המרכז הדרמטולוגי הטרמלי הגדול והמוביל באירופה לעור רגיש. בנוסף  למאפיינים הייחודיים של המים הטרמליים,  המטופלים נהנים מטיפולם המסור של 8 דרמטולוגים שמעורבים בכל שלבי הטיפול.

v_small_article-laroche_posay_thermal_centre_04.jpg

המים מסייעים לטיפולי עור שונים

המרכז הטרמלי של לה רוש-פוזה הינו מרכז דרמטולוגיה בעל שם עולמי המתמחה בטיפול בבעיות עור ומציע לחולים סוגים שונים של טיפול, כאשר רובם מכוסים על ידי מערכת הבריאות הציבורית הצרפתית. כמעט שני שלישים של מבקרי הספא באים כדי לקבל טיפולים לאטופיק דרמטיטיס או פסוריאזיס. אלו מחלות עור הנראות לעין ויכולת להיות השלכות משמעותיות על איכות החיים של החולים בהן. בנוסף, מטופלים רבים המטפלים בעור בעת החלמה מסרטן.

בשנת 2009, המרכז הטרמלי של לה רוש-פוזה הציב לעצמו מטרה חדשה לטפל בחולים לאחר טיפולים בסרטן. השאיפה היא להחזיר לנוחות ולניידות אזורים מצולקים ולהפחית תופעות לוואי עורית הקשורות לטיפולי הקרנות או כימותרפיה.
כמעט 5,000 אנשים עברו את הטיפול לאחר סרטן החדשני הזה. ההוכחה לכך היא האמון הגובר שמוענק על ידי אונקולוגים המודעים ליתרונות המים הטרמליים של לה רוש-פוזה.

טבעיים, טהורים ועומדים בתקנים מחמירים

המים הטרמליים של לה רוש-פוזה עוברים בממוצע 1,000 בדיקות בשנה. המטרה היא להבטיח את איכות המים לאורך כל השנה. המים כל כך טהורים שאנו מעודדים את מבקרי ספא לשתות אותם ללא כל סינון במהלך שהותם.

סגולותיהם של המים הוכרו על ידי המדינה כבר מהמאה ה- 17.

  • משנת 1617 המוניטין של המים הטרמליים של לה רוש-פוזה היה כה ידוע שהרופא של הנרי הרביעי ולואי ה-13 הגיע כדי לבצע את המחקר הראשון.
  • בתחילת המאה ה-19, נפולאון בונפרטה, שב ממצרים והקים שם בית חולים טרמלי כדי לרפא את חייליו שסבלו ממחלות עור שונות.
  • ב-1897 האתר הפך להיות מוכר רשמית על ידי האקדמיה הצרפתית לרפואה.
  • ב-1905 נפתח המרכז הטרמלי הראשון.
  • ב-1913 האקדמיה הצרפתית הכריזה באופן רשמי על לה רוש-פוזה כעיירת ספא.