פוקוס על...

מהם ראשים שחורים {קומודונים}?

Img_מהם ראשים שחורים {קומודונים}?

ראשים שחורים אשר מופיעים במרכז הפנים שלך, לעיתים קרובות סביב האף, האזור המכונה אזור ה-T, הם בין הפצעונים הקשים ביותר לטיפול. הם נחשבים לפצעונים העקשניים ביותר, ומהווים מקור דאגה מאחר שהם מאד בולטים. למרבה הצער, ראשים שחורים בדרך כלל לא נעלמים מעצמם, ולכן חשוב לדעת בדיוק מה הם ומהי הדרך הטובה ביותר לטפל בהם.

מהם ראשים שחורים?

קל להבחין בראשים שחורים על העור, הם בעלי צבע כהה ובולטים על פני העור.
שלא כמו פצעונים אחרים הם אינם מודלקים, לכן זה לא כואב כשנוגעים בהם.
למרות היותם סוג של אקנה מתון, ראשים שחורים יכולים לעיתים לגרום לסובלים מהם מתח נפשי משמעותי יותר מאשר פצעונים אחרים בשל הצבע הברור שלהם וחוסר הנכונות שלהם להיעלם מהפנים שלנו.
זאת ועוד, נוסף על המראה הלא נעים שלהם, ראשים שחורים יכולים להופיע על הגב, החזה, הצוואר, הידיים והכתפיים, ולא רק על הפנים.

מה גורם לראשים שחורים?

הנקודות השחורות האלו נוצרות כאשר זקיקי השיער חסומים. זקיק מכיל שערה ובלוטת חלב, המייצרת סבום על מנת לסיע לשמור על העור רך. תאי עור מתים וסבום מצטברים ויוצרים 'פקק' אשר משחיר בבואו במגע עם האוויר שמחמצן אותו. ראשים שחורים נוצרים באופן שונה מפגמים אחרים, הם אינם נובעים מפעילות חיידקית, אלא כתוצאה מהצטברות סבום. לכן, לגוף שלנו ממש לא אכפת מהראשים השחורים על העור שלנו מאחר שהם לא מאיימים עלינו בכל דרך שהיא.
למרות זאת, אפשר בהחלט לטפל בראשים שחורים, יידרש לכך זמן ארוך יותר מטיפול בפגמים אחרים. הסבלנות חשובה ביותר בטיפול בראשים שחורים!

טיפולים

מרכיבים ייעודיים חלק מהמוצרים אשר טוענים שהם מיועדים לטיפול בראשים שחורים מכילים אלכוהול, מנתול ואקליפטוס.
יש להימנע מהמרכיבים האלה מאחר שהם מגבירים את ייצור השומן ומחמירים את הבעיה.
מבחינת המרכיבים, חומצה סליצילית היא החברה הטובה ביותר שלך.
החומצה משחררת את פתחי הנקבוביות ומטפלת בהצטברות התאים המתים מאחר שהיא ממריצה את תחלופת תאי העור הבריאים. ניתן למצוא חומצה סליצילית במגוון מוצרים כמו תרחיצים לפנים, קרמים, וג'לים.

פילינג באופן קבוע

מלכודת נוספת שכולנו נופלים לתוכה בכל הקשור לראשים שחורים היא שאנו מטפלים בעור כאילו הוא מלוכלך.
ראשים שחורים עשויים להידמות לכתמים זעירים של לכלוך אבל הם לא נוצרים בגלל שהעור שלך אינו נקי ... אז תפסיק/י לקרצף את הפנים שלך כל כך חזק!
השפשוף עשוי, למעשה, להמריץ את קצות העצבים ודבר זה מוביל לשחרור של הורמונים המגבירים את ייצור השומן.
שגרת טיפוח עור נכונה עם
פילינג המכיל גרגרים זעירים חשובה כאשר מנסים להסיר תאי עור מתים, אבל יש לבצע את הפילינג בעדינות ולא באופן מוגזם. עם המידע הזה, מעט סבלנות, ומעט התמדה, תווכח/י שהראשים השחורים מתחילים להיעלם. מאמר זה מיועד לספק מידע כללי בלבד. עליך להתייעץ עם איש מקצוע לפני שאת/ה מתחיל/ה שגרת טיפוח חדשה או טיפול חדש.

מאמרים מומלצים עבורך

לצפייה בכל המאמרים

המומלצים של לה רוש-פוזה

לצפייה בכל המוצרים